reede, 11. aprill 2014

Sel aastal veini ei saa?
Viljapuud said uued soengud ja peab ütlema, et erilise tihedusega nad nüüd enam ei hiilga.Kümnele puule tehti asjatundjate poolt 1:0 poole päevaga ära ja kevad võib tulla. Lihtsalt ei jõudnud sel aastal ise seda tööd ette võtta, kolme ja nelja aasta tagused suuremad raadamised on veel siiamaani elavalt meeles. Ühel aastal viisime kaheksa suurt koormat oksi soojusvõrkude platsile ja mõtlesime oma suures kurnatuses pisut õelalt, et huvitav, mitu maja ja mitme päeva jooksul noist oksavallidest tehtud hakkepuiduga, mis seal platsil kõrgusid, ära ka köetakse? Ja kas arve on siis korterielanikel tasuta küttematerjali puhul ka poole väiksem? 

Aga õunu-pirne-ploome tuleb sel aastal palju vähem. Ja nii ka mahla. Ja veini ehk ei tulegi. Aga noh, kadakaid meil ju ometi veel jätkub, millest veini teha! Kadakaveini saatus läheb varsti kõrge kohtu ette. Kui veinikonkursil öeldakse, et päris hea, siis tasub veel teha. Kui aga öeldakse, et jäta jama, puust ja põõsast pole mõtet veini välja pigistada, kui selleks ju ometi mahlakad viljad olemas on. Kuid! Kohtusime hiljuti ühe põlise sõrulasega ja tema mäletas, et tema vanaema oli kogu aeg lehmadele kadakavett andnud, sest kadaka sees on suur vägi ja palju vitamiine. Noo, kui kõlbab lehmale-hellakesele, miks ta siis meile, mitu riigikorda üleelanutele ei kõlba.

Kadaka pildi asemel on muu roheline mudru - tulevased amplililled.


Kuidagi olen ikkagi igal aastal ka marja- ja mahlavaesel ajal mõne veini teinud ja siis tulevad need enamasti punased. Ükskord tegin lausa ostetud kuivatatud viljade komplektist veini, aga ei saa ju ikkagi päris kindel olla, kas seal sakslaste pakis ei ole mitte toiduvärvi vmt sees? Mäletame ju küll neid igavesti säilivaid abipaki-keekse... Teine kord olen ülejäänud mahladest-siirupitest teinud. Lausa moosist ma ei taha veini teha.

Üks väga-väga punane vein teeb aga nurgas just praegu oma esimesi mulksatusi. seal sees on paar-kolm kilo külmutatud arooniaid, mida isegi meie kokk-poeg ära viia ei tahtnud ja veel midagi. Õieti on see veel midagi just põhiosis. Tema nime ma veel öelda ei julge, sest äkki ei tule sest veinist midagi välja. Aga seda tegin küll, et googeldasin ja ei leidnud vähemalt inglise keelsest maailmast küll mitte ühtegi veini selle toorainega tehtud olevat. Juunikuus peaks selgus majas olema, kas on põhjust jälle maailmaesiettekanne teha või saab linna kanalisatsioon korraks lõbusaid värve lisaks. Ehk et siis korrigeerime postituse pealkirja - sel aastal veini vähem?

Neli tööpäeva veel ja siis algab puhkus! Puhkuse ajal satume kindlasti ka ühte toredasse maamajja. Ja mere äärde kalale. Ja sauna. Ja metsa. Veini tegemist ei ole ette näha ja veini joomist kah ei planeeri. Eelmisel pühapäeval planeerisime, aga puhtaks need nõud jäidki, mis pildilt paistavad. Lihtsalt ilm läks hukka ja maal oli külm ja igaüks puges oma urgu peitu ära:)

 Ennustan, et kui nädalavahetusel päikest näitab, siis avanevad esimesed nartsissid. 

|

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar