reede, 13. juuni 2014

Kaua, kaua...

... olen ma
teinud tööd
aeg on elada...

No küll kummitab see laul täna ja puhkus nr 2 ongi alanud. Vaat siis, kui pikk tundus poolteist kuud, mis möödas puhkusest nr 1. Ja ega nüüdsetki puhkust ülearu pikalt ole, aga ikkagi..  

Möödunud nädal oli tegus ja tegemata midagi suurt ei jäänudki. Seega siis - kadakavein on villitud ja sildistatud. Kadakatel on pehmed, noored, helerohelised kasvud, pane või terve põõsas ilu pärast pudelisse. Kuusevõrse-piparmündivarre veinist kurnasin sodi välja ja lisasin suhkrut - las tuleb väheke kangem. 

Täna panin mulksu alla selle aasta esimese leedriõieveini. Virre jäi natuke lahja, sest õisi oli veel vähevõitu. No neid, mida maa pealt korjata sai. Pekkaniskat ei hakanud tellima. Sest leedripuud kõrguvad üle kõigi teiste puude, sihtides katuseharju ja piksekaitseid. Muideks eelmisel aastal kaevasin 4 leedripõõsakest välja ja nad rändasid kingituseks mandrile. Mina ei tea, mismoodi, aga nad on tagasi! Kasvavad jälle samade kohtade peal. On ikka vigurivändad!

Töö pärast sai mitu korda maal käidud. Eesti elu, palju toredaid inimesi. Poe taga need kõikse viksimad poisid üldse ongi. Pudeliavaja ripub nööriga puu küljes. Arutasime, et see oleks võinud ikka kummipaelaga seal olla, sest asjatu energia kulu on ju täis pudeleid muudkui avajani küünitada. Ja noh, kui jalg enam ei kanna, siis ka äkki pudelit lahti ei saa..

Ühel õhtul võtsin veel ühe pikema sõidu ette. Tuuleke puhus, sääski ei olnud ja esivanemate hauad said korda - rohud rohitud, lilled istutatud, küünlad süüdatud. Vallavanem, hea inimene, lubas päev varem, et teevad sinna  kiviaia sisse lausa miski mulgu, sest parkla jääb üsna kaugele. Haudu mitu, asju palju kohale vedada. Tänan Leisi valda südamest juba ette!

Ja homme - kass kaenla ja seitsme tuule poole! Linna jäävad maja valvama hirmuäratavad, karvased ja kurjad jalgpallihaiged ning Valve. See naabri oma. Õigemini - need naabri omad. Ja veel jäävad linna õitsejad ja valmijad. Käisin ja võtsin nad üles, siis jälle aasta(te) pärast hea vaadata, et ohhoo, Hansaland juba enne jaani lahti ja esimene meristeemmaasikas punane. Ja lõhnad! Oo, kaunis varasuvi, sa viibi veel...

13 ja reede, täiskuust rääkimata.

¦
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar