laupäev, 12. september 2015

Söögijoogipidu

Uhh, no oli ikka möll seal Kuressaare linna peatänaval täna õhtul. Raekojast pargini pikad lauad kahes-kolmes reas - tänavapiknik oli! Tegelikult terve nädal toidufestivali üritusi täis olnud. Mina käisin veinikonkursi tulemusi kuulamas. Mulle ega mu tuttavatele auhinnakohta ei jätkunud, veine oli 44 ja auhindu 4-5. Mõnda veini sain proovida ka, kuigi rahvast oli tropina veinilaua ümber. Peale 5-6 mokaotsast proovitud veini hakkasid need maitsed, mis kõik ka kõige meelepärasemad ei olnud, juba iga järgmist segama ja otsustasin, et proovin võiduveini ära ja aitab küll. 
Liikusin oma testtopsikesega rahva seas tasapisi edasi ja vaatasin otsivalt laua poole. Üks üpris seltskondlik saare mees vaatas, et võib olla ei oska ma suurest kogusest valida ja ütles, et näe, proovi seda, see on jube hea! Vastasin, et aitäh, ma ei soovi. Tema aga õhutas, et proovi ikka, see meeldis siin ühtedele vene daamidele ka kõige rohkem. Naeratasin ja raputasin pead. Tema aga küsis - no miks sa ei proovi? Vastasin siis, et ma enda tehtud veini ei tahaks proovida. Sell ajas silmad suureks ja hüüatas: Korrrrat, kas saaaa tegid selle veini?!? Mina vastasin et jah, tegin. Tema vastu: Ssssa korrrradi korrrat, nii kena vein!!Hehhee, veinikonkursi nimi oli ka ju Kena Vein. Igatahes mina sain oma tunnustuse kätte ja lausa rahvusvahelise. See nimetet korrradi kena vein oli kadakast ja seekord magus. Katsetused kadakaveinidega jätkuvad.

Minu leedriõieveini pudel oli ka laua peal tuitühi, eks seda prooviti kindlasti suurest uudishimust. Rabarberi-põldmarja võiduveini ei leidnudki laualt, see oli vist mõistetavatel põhjustel jalad alla võtnud. Küll aga maitsesin võitja tehtud teist veini, mis oli rabarberi-kaneeli. Oli üsna hea teine. 

Mu aroonia-kirsilehe Sügisvein oli mu enda meelest kõige õnnestunum. Leidsin sellegi laualt, valasin topsikese täis ja viisin piknikulaua juurde sõbrannale ja tema tantsurühma tüdrukutele maitsta. Neile meeldis ja nemad ütlesid, et annavad mulle selle eest publiku preemia. No mida veel tahta!:))) 

Vaadake natuke melu ka:


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar