esmaspäev, 18. august 2014

Oleks ja poleks

Täna oleksime me esimest päeva Krimmist tagasi olnud, kui me ei oleks oma plaane muutnud ja reisist loobunud. Ning kui kohe peale seda ei oleks ka lennufirma seda lennureisi tühistanud. Ja mitte ainult seda reisi. Tegelikult lõpetas AirBaltic Tallinn-Riia-Simferoopol reisid hoopistükkis ära. Isegi lennupiletite raha maksti meile 100% tagasi. Meie ei loobunud reisist sõja tõttu Ukrainas, aga lennufirma lõpetas lendamise ilmselt küll sel põhjusel. Meie läheme sinna viiendat korda ükskord niikuinii, aga see suvi tuli teisiti ja oli, uskumatu küll, aga isegi pisut parem, kui Krimmi reis. 

Krimmil ja minu enda veinindusel on vägagi suur seos. Oma teisel Krimmi reisil, mis toimus täpselt 25 a hiljem, kui esimene reis, õppisime me hindama valget kuiva kvaliteetveini. Massandra veinikelder ja tehas on seal küll kuulsaim, aga meie lemmikuks said hoopis Inkermani veinid. Eks me käi seal ju alati ühel ja samal ajal ja üks kindel kuupäev on meil seal eriti pidulik. Kuid Krimmi ja Jalta teemadesse ma praegu pikemalt kinni ei jääks - seda materjali on nende reiside kohta lihtsalt niivõrd palju, et tee või kolmas blogi veel:))) 


Ja ega siis kodumailgi pidulikkusest puudu jää. Juba eelmisel suvel sai alguse üks veinike, mille said endale kingiks ühe juunikuise pulma külalised. Veidi aimu sellest andsin juba eelmisel aastal, aga nüüd, kui pulm peetud, võib pildid üles panna. Maitse ja meeldimise osas anti õnneks hääd tagasisidet. Ja kõige lõpuks sai värske abielumees tagasi ka oma pulmareisil kaotatud tutika abielusõrmuse. Lõpp hea...
Nädalavahetusel käisime aga juubelil ja sinna oli hea omaenese väikeste valgete käekestega valmistatud kingitus viia. Tripsuke salapärast punast ja kröömike karget leedriõit. Leeder va kurinahk, muideks õitseb jälle! No õigupoolest nägin koduaias ühteainsamat suurt õiesarikat, aga ikkagi. See on üks pöörane puu küll. Korjasin talt ämbrite viisi õisi ära ja nüüd on oksad ikkagi kõigele vaatamata megasuurte marjakobarate all lookas. 

Natuke nalja kah. Hoidiste ja mixide aeg on käes. Külmikus on seitset sorti testikaid ja proovikaid erinevates anumates. Nalja ei ole aga tegelikult mitte üks raas - siirupipudelile tuli kindluse mõttes peale kirjutada, et siirupipudelis on seekord tõepoolest siirup:)) 
 Selle suve jookide TOP on aga selline - maatõugu mündist jäävesi ja kadakavein. Kadakavein on pildil ikkagi Krimmist toodud plastpudelis. Nemad müüvad seal kõikvõimalikke lahtiseid veine ainult sellises taaras. Pudel on väheke vildakas, sest ruumi kokkuhoiu pärast sai see käsipagasis lömmi vajutatud.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar